O nas

Crowdy jest pierwszą w Polsce platformą dłużnego crowdfundingu opartego na długu pożyczkowym. Dedykowana jest spółkom działającym w różnych sektorach. Mogą na niej prowadzić swoje kampanie zarówno firmy z branży deweloperskiej, technologicznej, jak również z tradycyjnym usługowo-produkcyjnym modelem biznesowym. Muszą one jednak spełnić warunek, jakim jest przedstawienie właściwych zabezpieczeń zaciąganych pożyczek oraz prognoza finansowa, potwierdzająca możliwość ich spłaty.

 

12.562.000 PLN Łączna wartość zebranych środków

Celem platformy Crowdy jest realizowanie działań z zakresu promocji prowadzonych na niej kampanii pożyczkowych poprzez prezentację przedsięwzięć, w których potencjalni inwestorzy mogą ulokować swoje fundusze w formie pożyczki. Powstała, aby zapewnić osobom, chcącym aktywnie inwestować swoje środki, uniwersalny i intuicyjny kanał informacyjny o podmiotach szukających finansowania dłużnego. Wszystkie prezentowane na niej projekty muszą spełniać podstawowe warunki. Należą do nich między innymi właściwe zabezpieczenie pożyczki, klarowny przekaz o zasadach jej zaciągania i spłaty oraz przejrzysta informacja o działalności i sytuacji finansowej podmiotu szukającego finansowania.

Inwestorzy od samego początku znają wszystkie warunki lokowania swoich środków. Promowane na platformie Crowdy pożyczki zaciągane są na maksimum dwa- trzy lata. Zyski, wynikające z ustalonego, stałego oprocentowania, wypłacane są kwartalnie. W celu zabezpieczenia interesu osób inwestujących, wszystkie pożyczki zabezpieczone są czy to za pomocą hipoteki, egzekucji z aktu notarialnego, weksla czy też przepływów pieniężnych i wierzytelności. Przy każdej z emisji pożyczek ustanawiany jest Administrator Zabezpieczeń, który czuwa nad właściwym wykonywaniem umowy. W przypadku pojawienia się najmniejszego niebezpieczeństwa reaguje i w razie potrzeby dochodzi należności ze wspomnianych zabezpieczeń w imieniu inwestorów.

Przed publikacją kampanii na platformie, każdy szczegół oferty jest sprawdzany i analizowany przez zespół Crowdy. Weryfikowana jest autentyczność prezentowanych informacji i danych oraz poprawność przygotowania dokumentów. Platforma Crowdy nie przeprowadza jednak analiz inwestycyjnych projektów, nie świadczy usług z zakresu doradztwa inwestycyjnego, ani nie gwarantuje osiągnięcia zysku. Za wszystkie informacje o projektach, umieszczanych na platformie Crowdy, pełną i wyłączną odpowiedzialność ponoszą pożyczkobiorcy.

Platforma Crowdy umożliwia zapoznanie się z informacjami o przedsięwzięciach szukających finansowania. Potencjalny inwestor, po dokonaniu spokojnej analizy, może ulokować swoje nadwyżki finansowe, już od kwoty 500 zł, w krótkookresowe, zabezpieczone pożyczki. Poprzez inwestowanie niewielkich sum buduje własny portfel pożyczkowy, co umożliwia mu regularne zarabianie na oprocentowaniu od udzielonych pożyczek.

Nie przegap nowych kampanii

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o działalności platformy Crowdy.pl, drogą mailową.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem tego formularza jest Crowdy S.A z siedzibą w Warszawie przy Placu Zbawiciela 2/31. W każdym czasie możesz wycofać powyższe zgody bez podawania przyczyny. Przysługuje Ci prawo obejmujące prawo dostępu do danych osobowych, prawo do poprawienia lub usunięcia danych osobowych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych i prawo do złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu realizacji powyższych praw prosimy skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: office@crowdy.pl lub listownie pod wskazanym powyżej adresem Crowdy S.A.Więcej informacji o przetwarzaniu przez Crowdy S.A. danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności dostępnej tu .